“W dzisiejszych czasach wiele osób zostawia prace w korporacji na rzecz „slowlife” i tak właśnie było ze mną. Od zawsze pociągała mnie praca z drewnem. Jest to wspaniały materiał, z którego mistrz potrafi wyczarować niemalże wszystko co jest nam potrzebne w domu, ogrodzie, życiu.”

Cezary Mieleniewski, ECO FLOOR

Poświęciłem początkowo całą uwagę sztuce parkieciarskiej, ponieważ za czasów korporacyjnych często pracowałem z mistrzem właśnie tego rzemiosła. Po kilku latach nauki zacząłem wykonywać ten zawód samodzielnie. Wiele osób może sądzić, że co to za problem tymczasem jest to zawód wymierający. Osoba chcąca nauczyć się tej sztuki musi być specem nie tylko z obróbki drewna ale i chemii i fizyki ponieważ należy zawsze przewidzieć co może się wydarzyć z naszą podłogą w kontakcie z wilgocią oraz przeróżnymi środkami chemicznymi. Należy przestrzegać ścisłych zasad co do wilgotności i temperatury, obrabiać materiał w odpowiednim czasie i sposób. Gradacja papierów ściernych, kierunek szlifu, skład chemiczny gruntów, kleju, szpachli i lakierów ma zasadniczy wpływ na efekt końcowy. Tylko dzięki poznaniu wszystkich zagadnień sztuki parkieciarskiej możemy profesjonalnie uprawiać ten zawód.

Tak się zaczęło… A co dalej?

Po latach rozszerzyłem zakres swoich usług o produkcję schodów. Wyposażyłem pracownie w profesjonalny park maszyn i zatrudniłem doświadczonych stolarzy od których uczyłem się pokrewnej ale jednak różniącej się profesji. W fazie analityczno projektowej przydało się moje wykształcenie wyższe. Z łatwością przychodziło mi wymyślanie coraz bardziej odważnych i skomplikowanych konstrukcji. I tak po kolejnych latach mogę się pochwalić dziesiątkami realizacji w postaci bardzo trudnych schodów półkowych na niewidocznej konstrukcji metalowej zawieszonych tylko na ścianie, schodów dywanowych, giętych i klasycznych.

W tym monecie jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt.

  • W tworzeniu nowych form wykorzystujemy różnorodne techniki barwienia drewna, postarzania a od niedawna hartowania dzięki czemu wykonywane przez nas przedmioty są niebywale odporne na uszkodzenia i wilgoć

  • Od 2016 roku poszerzyliśmy usługi o obróbkę CNC i laser. Zaczęliśmy produkcję balustrad i paneli ażurowych.

  • Powstała bogata biblioteka obiektowa dla architektów, dzięki której każdy w prosty sposób może zwizualizować w swoim projekcie schody, balkony czy całe ściany wykonane przez nas z drewna lub metalu.

" was added to wishlist